Презентація і конспект до уроку № 29. Розмаїтість плодів. ЛР № 10. 7 клас.

Презентация в формате .ppt плюс конспект в формате .doc к уроку № 29. Разнообразие плодов. Распространение плодов и семян. Лабораторная работа № 10. Строение и разнообразие плодов. Биология. 7 класс. Презентация составлена в полном соответствии с разработкой урока, состоит из 10 слайдов: базовых понятий, иллюстраций. пояснений к ним и дидактических материалов. Для учителей биологии.

Презентація і конспект до уроку № 29. Розмаїтість плодів. Поширення плодів і насіння. Лабораторна робота № 10. Будова й різноманітність плодів. 7 клас.

Презентація в форматі. ppt плюс конспект у форматі. doc до уроку № 29. Розмаїтість плодів. Поширення плодів і насіння. Лабораторна робота № 10. Будова й різноманітність плодів. Біологія. 7 клас. Презентація складена у повній відповідності з розробкою уроку, складається з 10 слайдів: базових понять, ілюстрацій. пояснень до них і дидактичних матеріалів. Для вчителів біології.

Оплатите через SMS
 • Получите пароль и узнайте стоимость здесь
 • Введите в поле код, который получите в ответном СМС

 • После введения правильного кода начнется загрузка файла на Ваш компьютер

Рубрика: Биология
Издательский код: БПР29
Содержание на русском языке Змicт украiнською мовою
 • Урок 29. Розмаїтість плодів. Поширення плодів і насіння. Лабораторна робота № 10. Будова й різноманітність плодів

  Мета уроку: ознайомити учнів з різноманітністю плодів і насіння, зі спеціальними пристосуваннями для поширення.

  Обладнання й матеріали: гербарний матеріал насінин і плодів, малюнки, фотографії або таблиці із зображенням різних насінин і плодів.

  Базові поняття й терміни: плоди, сухі й соковиті плоди, багато- та однонасінні плоди, розкривні та нерозкривні плоди, супліддя.

  Хід уроку

  І. Організаційний етап

  II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності учнів

  Питання для бесіди

  1. Які фактори можуть впливати на схожість насіння?

  2. Як проростає насіння?

  3. Що таке період спокою?

  III. Вивчення нового матеріалу

  Поширення плодів і насіння тваринами

  У багатьох рослин до повного дозрівання насіння плоди виконують захисну функцію. Вони можуть мати різні вирости, шипи й колючки, як, наприклад, у дурману або кінського каштана. Нерідко плоди й насіння до моменту дозрівання містять речовини, що надають їм гострого, в’язкого, гіркого смаку або містять отруйні речовини.

  Після моменту дозрівання вони, навпаки, стають привабливими за смаком (вишня, слива, волоський горіх, виноград, томат). Саме дозрілі плоди поїдаються тваринами. Насіння в таких рослин зазвичай вкрите настільки міцною оболонкою, що проходить через шлунок тварини без пошкоджень. Так тварини переносять насіння в інше місце.

  Насіння і плоди деяких рослин мають різні вирости — шипики, гачечки, якими вони прикріплюються до шерсті тварин і в такий спосіб переносяться з місця на місце.

  Часто насіння й плоди, багаті на поживні речовини, збираються тваринами в запас. Частина їх залишається не з’їденою й проростає (наприклад, кедрові горішки — насіння сосни сибірської, яке збирають білки, плоди горіха ліщини та ін.).

  Деяке насіння активно викидається із плодів. Наприклад, скажений огірок або розрив-трава звичайна. Після дозрівання плода його стулки в разі легенького дотику до них із силою розкриваються, і насіння розкидається в усі боки. У скаженого огірка в разі дотику до нього плід відривається від ніжки й насіння із силою викидається назовні.

  Поширення насіння і плодів з допомогою тварин може здійснюватися і в інші способи.