Презентація і конспект до уроку № 52.Дріжджі й паразитичні гриби. ЛР№ 17.7 клас.

Презентация в формате .ppt плюс конспект в формате .doc к уроку № 52. Особенности строения, процессы жизнедеятельности и разнообразие грибов: дрожжи и паразитические грибы. Лабораторная работа № 17. Особенности строения низших грибов. Биология. 7 класс. Презентация составлена в полном соответствии с разработкой урока, состоит из 11 слайдов: базовых понятий, иллюстраций. пояснений к ним и дидактических материалов. Для учителей биологии.

Презентація і конспект до уроку № 52. Особливості будови, процеси життєдіяльності та розмаїтість грибів: дріжджі й паразитичні гриби. Лабораторна робота № 17. Особливості будови нижчих грибів. 7 клас.

Презентація в форматі. ppt плюс конспект у форматі. doc до уроку № 52. Особливості будови, процеси життєдіяльності та розмаїтість грибів: дріжджі й паразитичні гриби. Лабораторна робота № 17. Особливості будови нижчих грибів. Біологія. 7 клас. Презентація складена у повній відповідності з розробкою уроку, складається з 11 слайдів: базових понять, ілюстрацій. пояснень до них і дидактичних матеріалів. Для вчителів біології.

Оплатите через SMS
  • Получите пароль и узнайте стоимость здесь
  • Введите в поле код, который получите в ответном СМС

  • После введения правильного кода начнется загрузка файла на Ваш компьютер

Рубрика: Биология
Издательский код: БПР52
Содержание на русском языке Змicт украiнською мовою
  • Урок 52. Особливості будови, процеси життєдіяльності та розмаїтість грибів: дріжджі й паразитичні гриби. Лабораторна робота № 17. Особливості будови нижчих грибів

    Мета уроку: ознайомитися з представниками дріжджів і паразитичних грибів та особливостями їх біології.

    Обладнання й матеріали: таблиці, ілюстрації, живі та фіксовані екземпляри представників грибів.

    Базові поняття й терміни уроку:  паразити, сапротрофи, гетеротрофи, міксотрофи, грибниця, плодове тіло.

    Хід уроку

    І. Організаційний етап

    II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності учнів

    Питання для бесіди

    1. Яку будову мають шапкові гриби?

    2. Які шапкові гриби є їстівними?

    3. Які шапкові гриби є отруйними?

    III. Вивчення нового матеріалу

    Цвілеві гриби — неоднорідна в систематичному відношенні група. Так, мукор належить до класу Фікоміцети, підкласу Зігоміцети, тобто є представником нижчих грибів; пеніцил же належить до класу Аскоміцети, тобто до вищих грибів. Через недоступність для учнів зазначених таксономічних категорій у 7 класі подається і формується емпіричне поняття про цвілеві гриби незалежно від їх класифікації. Вирощена біла цвіль (мукор) і пеніцил використовуються як роздавальний матеріал для дослідження на лабораторному занятті.

    Вивчення дріжджів доцільно розпочати з того, про що учні мають деякі уявлення, — з їх значення в практичній діяльності людини. Потім потрібно пояснити особливості зовнішньої будови дріжджових клітин, що нагадують бактерії, відсутність звичайного міцелію, особливий спосіб розмноження (брунькування), перетворення в процесі життєдіяльності дріжджів цукру на спирт і вуглекислий газ, величезне практичне значення дріжджів у народному господарстві.

    Учні проводять спостереження за процесом шумування дріжджами цукру: в одній пробірці міститься 5%-й розчин цукру й невелика грудочка дріжджів (дослід), у другій — дріжджі розташовуються у воді (контроль). Пробірки із зазначеним умістом підготовляються за одну-дві години до уроку. Учні відзначають помутніння рідини в дослідній пробірці, а також виділення бульбашок і появу спиртового запаху. Запалена скіпка, занурена в дослідну пробірку, гасне. Нічого подібного не спостерігається в контрольній пробірці.

    Гриби-паразити й заходи боротьби з ними

    Після вивчення сапрофітних грибів учні довідуються про те, що в природі є гриби-паразити, які оселяються переважно на рослинах, завдаючи величезної шкоди народному господарству. Ознайомлення з деякими конкретними представниками грибів-паразитів (сажка, трутовик)