Презентация и коспект урока № 15. Клетки корня. ЛР №3. 7 класс.

Презентация в формате .ppt плюс конспект в формате .doc к уроку № 15. Клеточное строение корня. Лабораторная работа № 3. Внутреннее строение корня в связи с его функциями. Биология. 7 класс. Презентация составлена в полном соответствии с разработкой урока, состоит из 11 слайдов: базовых понятий, иллюстраций. пояснений к ним и дидактических материалов. Для учителей биологии.

Презентація і конспект до уроку № 15. Клітинна будова кореня. Лабораторна робота № 3. Внутрішня будова кореня у зв’язку з його функціями. 7 клас.

Презентація в форматі. ppt плюс конспект у форматі. doc до уроку № 15. Клітинна будова кореня. Лабораторна робота № 3. Внутрішня будова кореня у зв’язку з його функціями. Біологія. 7 клас. Презентація складена у повній відповідності з розробкою уроку, складається з 11 слайдів: базових понять, ілюстрацій. пояснень до них і дидактичних матеріалів. Для вчителів біології.

Скачать

10 грн

*

5.5 грн

5.5 грн

5.5 грн

*скачивая товар Вы принимаете условия лицензионного соглашения

*Указана приблизительная стоимость покупки по СМС. Точную стоимость можно увидеть в инструкции по отправке сообщений

Размер файла: 2.9 Мб

 

Рубрика: Биология Презентации и конспекты
Издательский код: БПР15
Содержание на русском языке Змicт украiнською мовою
  • Урок 15. Клітинна будова кореня.
    Лабораторна робота № 3. Внутрішня будова кореня у зв’язку з його функціями

    Цілі уроку: разом з учнями розібратися у внутрішній будові кореня у зв’язку з виконуваними ним функціями; навчити учнів розпізнавати на корені окремі його ділянки, знати їх назву, будову і значення.

    Обладнання й матеріали: таблиці внутрішньої будови кореня, проростки пшениці, мікроскопи, предметні й покривні скельця, склянки з водою, живі рослини, гербарний матеріал.

    Базові поняття й терміни уроку:  корінь, кінчик кореня, кореневий чохлик, зона поділу, зона росту, зона проведення, зона всмоктування, пікіровка розсади, бічні корені.

    Хід уроку

    І. Організаційний етап

    II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності учнів

    Питання для бесіди

    1.       Як розвиваються корені в більшості дводольних рослин? Як вони називаються?

    2.       Як розвивається коренева система в більшості однодольних рослин? Як вона називається?

    3.       У чому полягає головна відмінність кореневої системи більшості дводольних рослин від кореневої системи однодольних?

    III. Вивчення нового матеріалу

    Спочатку слід звернути увагу учнів на характерні ознаки зовнішньої будови кореня: кінчик корінця (верхівка) жовтуватого кольору та загострена; далі йде зовсім гладенька частина кореня, без бічних виростів, до якої ґрунт майже не прилипає; потім розташовується ділянка кореня, вкрита великою кількістю виростів, що нагадують пушок. До цієї частини кореня щільно прилипли частинки ґрунту. Ближче до основи корінь знову гладенький. Учитель повинен допомогти правильному сприйняттю учнями будови окремих ділянок кореня, ставлячи їм під час виконання завдання додаткові запитання, наприклад: «Зверніть увагу на кінчик кореня. Якого він кольору та форми?»

    Потім учитель звертає увагу учнів на внутрішню будову ділянок кореня. Він розповідає про особливості будови клітин кореневого чохлика та його функції: зовнішні його клітини досить великі за розмірами, з товстими оболонками; деякі клітини зовнішнього шару чохлика легко відокремлюються, їхні оболонки змінюються, відбувається розчинення міжклітинної речовини, утворюється слиз, що служить «змащенням» під час просування кореня в ґрунті, нові клітини чохлика поступово наростають зсередини за рахунок клітин твірної тканини, вони захищають ніжний кінчик кореня, що росте, від ушкоджень під час зіткнення з грубими часточками ґрунту.

Внимание! Эту книгу можно приобрести бесплатно, только если общая стоимость книг в Вашей корзине достигнет 50 грн